Méně známé národní parky Ameriky jsou ideální pro samotáře

28.06.2021

O ikonickém Yosemitu, dechberoucím Grand Canyonu či historicky prvním národním parku Yellowstone slyšel snad každý. Přitahují pozornost milionů návštěvníků každý rok.

Je tu ovšem mnoho dalších zajímavých parků, které zná málokdo.


Jedním z hůře dostupných je Národní park Americká Samoa. Lákadlem mohou pro návštěvníky být deštné pralesy nebo korálové útesy. Lidé tu rádi chodí na túry. Také se rádi potápí a objevují podmořský svět.

Kdo má rád Aljašku, může se projít po Národním parku Gates of the Arctic, který je tím nejsevernějším v Americe. Nejsou tu žádné cesty nebo infrastruktura. Kempování je povolené po celém parku, ale mohou tu být omezení v případě přecházení přes území.

Do Národního parku Dry Tortugas jihozápadně od floridského Key West se lze dostat pouze lodí nebo letadlem.

Pro změnu Národní park Congaree v Jižní Karolíně je dobře přístupný. Je jedním z posledních lužních pralesů v Severní Americe. Vysoké stromy rostou v bažinách.

Na jihu Nového Mexika a části Texasu se nachází Guadalupe Mountains. Podle vedoucí turistického centra Elizabeth Jacksonové, je tu ticho. "Stále existují místa, kde je divoká příroda, i přestože je dnes mnohem těžší je najít."

Pro cestovatele, kteří mají rádi samotu, jsou tato místa perfektní.

Zdroj: https://eu.usatoday.com/story/travel/experience/america/national-parks/2021/06/20/national-parks-least-visited-america-travel-outdoors-adventure-nps/7723174002/