Nejlepší evropské národní parky a lesy

04.06.2021

Pokud pandemie přinesla něco pozitivního, tak to, že jsme objevili sílu přírody a její moc uzdravovat.

Ať už jde o lehký běh přírodou po ránu, nebo odpolední procházku v parku o polední pauze, příroda nám přináší úlevu. Kdykoli je před námi nějaká těžká výzva, je dobré hledat pomoc v přírodě.

Cestování bude formovat nejen stále přítomná pandemie, ale také to, že lidé budou chtít lépe poznat přírodní krásy Česka i Evropy. V národních parcích se bude klást větší důraz na cestování šetrné k životnímu prostředí a také se bude podporovat snižovaní a recyklace odpadu. A to po celé Evropě.

Kam vyrazit na výlet? Co třeba...

Národní park Loch Lomond a The Trossachs ve Skotsku


Národní park Loch Lomond a The Trossachs založil v roce 2002 skotský parlament. Leží severně od Glasgow. Pro milovníky přírody je toto místo jedinečné. Největší jezero ve Skotsku je oblíbenou dovolenkovou destinací. Cesta z města Glasgow do tohoto klidného koutku trvá vlakem asi hodinu.

Trek Tour du Mont Blanc a Aiguille de Midi ve Francii


Jeden z nejoblíbenějších treků je dlouhý asi 200 km. Objevovat horské vrcholky je možná výzva, ale pohled na nádherná panoramata je odměnou, která stojí za to. Po trase najdete místa k odpočinku a také pro něco na zub.

Dobrou zprávou je, že trek lze také absolvovat vlakem - Mont Blanc Expressem.

Českosaské Švýcarsko 


Oblast Českosaského Švýcarska se rozkládá na hranici Česka a Německa. Místní krajina je se svými pískovcovými útvary unikátní a malebná. Asi 800 vrcholků dominuje na české straně Růžovský vrch a na německé Königstein.

Symbolem Českého Švýcarska je ovšem národní přírodní památka Pravčická brána.

Hurá do přírody!