Suvenýry z českých národních parků

Do adventních vod vyplouvá lososí rybička

Na podporu populace lososů obecných v Českém Švýcarsku letos vypouští regionální výrobce Mikov Mikulášovice do adventních vod zcela originální verzi slavného kapesního nože Rybička. Lososí provedení nožíku pojmenovaného Salmie se ke svým novým majitelům dostává prostřednictvím e-shopu www.ceskeparky.cz, zaměřeného na prodej dobročinných suvenýrů. Zisk z prodeje lososích rybiček Správa Národního parku České Švýcarsko využije k nákupu lososích jiker, z nichž se lososi vylíhnou v Kamenici nebo v některém z jejích přítoků.

salmie 2

"Jako největší český výrobce nožů, který je neodmyslitelně spojen s Českým Švýcarskem, jsme rádi, když naše Rybička v této limitované sérii může pomoci dobré věci. Naše lovecké a outdoorové nože jako jsou Fixir, Hunter nebo třeba Patron, pomáhají lidem v přírodě při práci, lovu i pro přežití. I proto nám záleží na ochraně životního prostředí," popisuje PhDr. Bedřich Jetelina, Ph.D., ředitel komunikace firmy Mikov s.r.o.

salmie 3

Projekt dobročinných suvenýrů Česképarky.cz vznikl před více než rokem a v tuto chvíli formou prodeje suvenýrů vybírá peníze pro ochranu přírody v Českém Švýcarsku a Krkonoších. "Rybičkou startujeme další etapu projektu, kdy chceme do celé aktivity zapojit i lokální výrobce různých unikátních produktů s dlouhou tradicí.", dodává Filip Molčan, zakladatel myšlenky Českých parků.

Ing. Pavel Benda, Ph.D., ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko dodává: "Říčka Kamenice je v současné době jediným tokem v Česku, do kterého se lososi, byť zatím v malých počtech, pravidelně vracejí. A to i díky značné podpoře veřejnosti, která by tyto krásné ryby ráda viděla jako pevnou součást přírody národního parku. Lososí Rybička není jen krásně vyvedený nožík v kapse. Svému majiteli může každý den připomínat, že díky jeho nákupu do Kamenice vyplulo několik malých lososů."

salmie

Slavný kapesní nožík Rybička v lososím provedení podporuje repatriační projekt lososa obecného v Národním parku České Švýcarsko. 

Zdroj: https://www.npcs.cz/

Foto: Filip Molčan

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení