To, co chcete, není na skladě?? Nevadí zkuste našeho hlídacího psa (HLÍDAT) a v okamžiku, kdy zboží naskladníme, pošleme Vám mejl, abyste mohli objednávat. :-) Děkujeme!!

V národním parku Redwood byl vypuštěn párek kondorů

Dobré zprávy z Kalifornie. Indiánskému kmeni Juroků se podařilo vrátit do kalifornské přírody párek kondorů. Budou tak volně brázdit nebe severu Kalifornie poprvé po 100 letech.

Národní park Redwood je vlastně uskupení čtyř parků o rozloze 139,000 akrů. Takový prostor potřebuje především největší atrakce parku a to sekvoj vždyzelená.

V tomto regionu byli kondoři naposledy k vidění v roce 1892. Kondor kalifornský jako druh málem vymizel díky rozsáhlému ničení jejich přirozeného prostředí, pytláctví a otravě olovem či DDT. V osmdesátých letech 20. století vznikl program na jejich záchranu. V letech devadesátých začali do přírody vypouštět s úspěchem první jedince na jihu Kalifornie.

V severní části Kalifornie je to velká událost nejen pro samotnou divokou přírodu národního parku Redwood, ale také pro indiánský kmen Juroků, který toto majestátní zvíře považuje za posvátný.